۰۹۱۲۴۳۶۱۱۲۸-۰۲۱۳۶۱۴۴۲۵۵

راه اندازی کارتن سازی

راه اندازی کارتن سازی

چگونه می توان تجارت تولید جعبه کارتن راه راه را شروع کرد

کسب و کار تولید جعبه کارتن  را شروع کنید – سرمایه گذاری تجاری، سود و جزئیات ماشین آلات کارتن سازی.

اگر تا به حال چیزی را از فروشگاه‌های تجارت الکترونیک آنلاین مانند دیجی کالا سفارش داده‌اید، به احتمال زیاد با جعبه بسته بندی شده‌اید. خوب، طبق تعریف جعبه‌های کارتنی جعبه‌های پیش ساخته صنعتی هستند که عمدتاً برای بسته‌بندی کالاها و مواد استفاده می‌شوند. همه این جعبه‌ها نیز قابل بازیافت هستند.

جعبه های کارتنی

در این مقاله اطلاعاتی در مورد کسب و کار تولید کارتن، فرآیند تولید جعبه ، دستگاه ساخت کارتن  و در نهایت نحوه راه اندازی کسب و کار کارتن سازی را در اختیار شما قرار می دهیم.

بخوانید : راهنمای راه اندازی خط تولید کارتن سازی

فهرست مطالب راه اندازی کارتن سازی

  • بازار(راه اندازی کارتن سازی)
 • ماشین آلات برای تولید جعبه
  • مواد اولیه برای تولید جعبه
  • انطباقات قانونی
  • فرآیند ساخت جعبه
  • بازار یابی
  • نتیجه

بازار

کارتن ها بیشتر در مشاغلی که بسته بندی مواد مورد نیاز است استفاده می شود. شما می توانید کاربرد آنها را در صنایعی مانند داروسازی، صابون، بیسکویت، آرایشی و بهداشتی، چای و قهوه، جوراب بافی و صنعت کفش و کفش بیابید.

حدود 80 درصد از بسته‌بندی‌های صنعتی با استفاده از جعبه‌های راه راه انجام می‌شود، زیرا وزن بسیار سبک، ذخیره‌سازی آسان و دفع آسان (یعنی قابل بازیافت) و در نتیجه سازگار با محیط زیست هستند. از آنجایی که آنها ارزان هستند، به طور گسترده در صنایع مختلف استفاده می شود که نیاز به بسته بندی محصولات دارد. این جعبه ها به شدت توسط شرکت های مختلف تجارت الکترونیک مانند دیجی کالا استفاده می شوند.

در این تجارت، حمل و نقل یک عامل اصلی است زیرا این محصول ارزان است و حجیم است و به فضای زیادی نیاز دارد. بنابراین، بسیار مهم است که محل کسب و کار شما به مشتریان شما نزدیک باشد.

راه اندازی کارتن سازی

راه اندازی کارتن سازی

تقاضا برای جعبه های راه راه بسیار زیاد است و آنها یکی از سریع ترین بخش های در حال رشد در بازار بسته بندی هستند.

مزایای جعبه های بسته بندی مقوایی راه راه نسبت به سایر مواد بسته بندی عبارتند از:

 • محافظت از محصولات؛
 • بسیار قابل تنظیم؛
 • بسیار مقرون به صرفه و پایدار؛
 • کاملا قابل بازیافت در طبیعت و غیره

جعبه های بسته بندی کارتنی در اندازه ها و اشکال مختلف موجود هستند و معمولا مستطیل و مربع شکل هستند. آنها به صورت 3 لایه، 5 لایه و 7 لایه و غیره عرضه می شوند.

 

برای موفقیت در این تجارت، داشتن دانش و مهارت در مورد محصول و فرآیند ساخت و آگاهی از جنبه های مختلف صنعت بسته بندی بسیار مهم است. شما می توانید با گذراندن دوره آموزشی در موسسه بسته بندی هند در مورد این تجارت بیاموزید. با توجه به ساخت، تامین کنندگان این ماشین ها قادر خواهند بود دانش کافی برای راه اندازی و راه اندازی این تجارت را در اختیار شما قرار دهند.

ماشین آلات برای تولید کارتن

برای راه اندازی کارتن سازی این کسب و کار، به ماشین آلاتی نیاز دارید که در زیر لیست کرده ایم.

دستگاه ساخت جعبه کارتن 

 1. دستگاه فلکسو
  2.  دستگاه برش
  3. دستگاه چسباندن ورق (لب چسب کارتن)
  4. دستگاه پرس ورق
  5. دستگاه برش و چین چرخشی میله
  6. دستگاه شکاف دار عجیب و غریب
  7. دستگاه  دایکات ریلی.

همچنین فراموش نکنید که قبل از تصمیم گیری برای خرید، نظرات مشتری را در مورد شرکت ماشین آلات بررسی کنید. شما می توانید در مورد قیمت ماشین ها مذاکره کنید و همچنین اطمینان حاصل کنید که یک دوره گارانتی برای دستگاه های کارتن سازی وجود دارد.

مواد اولیه برای تولید جعبه 

در مورد مواد خام، ماده اولیه اصلی کاغذ صنایع دستی یا کرافت خواهد بود. از دیگر مواد اولیه مورد نیاز این کار می توان به تخته کاه زرد، چسب و سیم دوخت اشاره کرد.

انطباقات قانونی

برای این تجارت، باید مجوز تجارت را از مقامات محلی دریافت کنید و همچنین مجوز کارخانه را تهیه کنید.  همچنین برای کسب رضایت برای تاسیس و رضایت برای بهره برداری از هیئت کنترل آلودگی درخواست دهید.

فرآیند ساخت جعبه های

بیایید روند ساخت جعبه های راه راه را درک کنیم.

ابتدا تراشه های چوب از طریق فرآیند کرافت خمیر می شوند. تنه درخت ماده اولیه ای است که در ساخت مقوای راه راه استفاده می شود. درخت کاج مناسب ترین درخت برای فرآیند کاغذ کرافت است. سپس فرآیند سولفات را طی می کند و به پالپ فیبری تبدیل می شود. این

سپس رول‌های کرافت در دستگاه موج‌دار وارد می‌شوند.

سپس کاغذ کرافت تحت حرارت، فشار و پردازش چسب قرار می گیرد. این منجر به تولید یک ورقه پیوسته از مقوا به نام جعبه خالی می شود. سپس این مقوا مطابق طرح قالب به شکل جعبه های پهن بریده می شود. فرآیندهای دیگری مانند برش، چسباندن و چاپ بر روی جعبه نیز وجود دارد.

بنابراین جعبه های راه راه اینگونه ساخته می شوند.

بازار یابی(راه اندازی کارتن سازی)

شما باید مواد اولیه با کیفیت بالا خریداری کنید. اطمینان حاصل کنید که کیفیت محصولات شما بسیار بالا است. سعی کنید مستقیماً به شرکت هایی مراجعه کنید که به جعبه های راه راه برای بسته بندی نیاز دارند. شما می توانید روی صنایعی مانند داروسازی، صنایع غذایی و تجارت الکترونیک تمرکز کنید، همانطور که قبلاً اشاره کردیم که نیاز آنها به این جعبه های مقوایی بسیار زیاد است.

 

شما باید نشریات مربوط به این صنعت را بخوانید تا خود را از آنچه در صنعت بسته بندی و اطراف آن اتفاق می افتد به روز نگه دارید.

نتیجه

در خاتمه، لازم به ذکر است که تقاضا برای کارتن بسته بندی بسیار زیاد است و این یک بخش رو به رشد در صنعت بسته بندی است. با این حال، این تجارت برای شروع به مبلغ خوبی نیاز دارد، زیرا هزینه ماشین آلات کارتن سازی بالا است و این هزینه های ثابت برای این تجارت است. رقابت در این تجارت نیز به دلیل حضور بازیگران زیاد در این بازار بالاست.

راه اندازی کارتن سازی

ما پیشنهاد می کنیم که ابتدا این تجارت را یاد بگیرید سپس وارد این تجارت شوید زیرا چشم انداز کسب و کار در صنعت بسته بندی بسیار رقابتی است گروه مقصدجو جها مشاوره رایگان جهت راه اندازی کارتن سازی در کنار شماست.