اول، اصول اولیه

یک جعبه مقوایی اساساً از یک فلوت (ساخته شده از کاغذ بازیافتی) ساخته شده است که بین دو آستر قرار گرفته است. در حال حاضر بسیار متداول است که این آسترها از بخش قابل توجهی از محتوای بازیافتی نیز تشکیل شده باشند که از مقوای قدیمی یا سایر منابع کاغذ دست دوم تهیه می شود.

 

با این حال برای جعبه های با کیفیت بالا هنوز از کرافت استفاده می شود. اگرچه در واقع، مهم نیست که کاغذ بازیافت شود یا نه، در نهایت همیشه به عنوان کاغذ بکر شروع شد که از درختان خمیر شده ساخته شده بود.

درختان

هنگام تولید جعبه ها، ما در مورد دو نوع مختلف آستر صحبت می کنیم، این ماده ای است که در بالا و زیر فلوت قرار می گیرد و یک تخته موجدار ایجاد می کند. به طور معمول، جعبه های مقوایی دارای پوشش داخلی کاغذ آزمایشی و بیرونی کاغذ کرافت هستند. این به این دلیل است که کرافت کیفیت بهتری نسبت به آزمایش دارد و روکش صاف تری دارد به طوری که می توان به راحتی روی آن چاپ کرد. کرافت همچنین این مزیت را دارد که در برابر نفوذ آب مقاوم تر است که از مزایای استفاده از آن برای صورت بیرونی است.

برای به دست آوردن این روکش صاف، کاغذ کرافت باید از درختان چوب نرمی ساخته شود که معمولاً دارای الیاف بلند هستند، مانند درختان کاج، صنوبر و صنوبر. اکثر کاغذهای اروپایی با استفاده از درختان جنگل های پایدار متعلق به SCA (Svenska Cellulosa Aktiebolaget – انگلیسی: سوئدی سلولز شرکت) ساخته می شوند که به ازای هر قطع شده دو درخت می کارند. الیاف بلند در کشش نیز بهتر هستند، به همین دلیل است که کاغذ کرافت اغلب دارای مقاومت پارگی و ترکیدگی بالا توصیف می‌شود.

ظاهر کاغذ کرافت بسته به نوع درختی که از آن گرفته شده می تواند متفاوت باشد، به عنوان مثال کرافت از صنوبر اسکاندیناوی، کاج و توس نقره ای رنگ قهوه ای تیره دارد، با این حال انواع روسی از همان نوع درخت، قهوه ای متنوع تر با لکه های تیره به نظر می رسند. . در برزیل از اکالیپتوس و صنوبر استفاده می‌شود و کرافتی که تولید می‌کنند قهوه‌ای روشن است، در حالی که درختان چینی به دلیل محتوای بالای کاه در کرافتشان رنگ زردی دارند.

آسترهای کاغذ آزمایشی معمولاً از درختان چوب سخت که دارای الیاف کوتاه هستند یا کاغذ بازیافتی ساخته می‌شوند که به همین دلیل ارزان‌تر است و کیفیت ساینده‌تری دارد. چوب سخت شامل بلوط، چنار، توس و شاه بلوط است و باز هم عمدتاً از جنگل‌های SCA پایدار تأمین می‌شود.

از کاغذ کرافت و تست نیز برای ایجاد کاغذ فلوت شده در بین آسترها استفاده می شود که در نهایت یک تخته محکم ایجاد می کند.

دستگاه جعبه سازی کارتن برای کسب اطلاعات در مورد عملکرد انواه دستگاه ساخت کارتن و قیمت دستگاه گارتن سازی با گروه مقصد جو تماس بگیرید

09124361128

دستگاه جعبه سازی کارتن

خمیر کردن

برای ایجاد کاغذ یک فرآیند طولانی درگیر است تا اطمینان حاصل شود که تراشه‌های چوبی که خمیر می‌شوند تمیز و مناسب برای هدف هستند. برای شروع، درختان بریده می شوند و الوار می شوند تا تن ها کنده کاری ایجاد شود که از دستگاه عبور می کند تا پوست کنده و کنده شود.

سپس این تراشه ها در یکی از دو فرآیند خمیرسازی مکانیکی یا خمیرسازی شیمیایی قرار می گیرند. خمیرسازی مکانیکی شامل آسیاب می شود تا چوب را به الیاف سلولزی منفرد تبدیل کند و با فشار دادن کنده های پوست کنده به سنگ گردان، خمیر را ایجاد کند.

این سنگ با آب پاشیده می شود تا الیاف از سنگ خمیر جدا شود، اما منجر به حذف اندکی لیگنین (یکی از اجزای غیر الیافی چوب) می شود که الیاف را به هم متصل می کند و کیفیت کاغذ را کاهش می دهد، با این حال خمیرسازی مکانیکی کم هزینه است و توان عملیاتی بالاتری ایجاد می کند.

خمیرسازی شیمیایی شامل «پختن» تراشه‌های چوب برای کاهش مواد خام به الیاف سلولزی منفرد است. دو نوع پخت شیمیایی وجود دارد، سولفیت و سولفات، که هر دو منجر به جداسازی بهتر و کاهش لیگنین برای تولید کاغذ با کیفیت بهتر می شود.

محبوب‌تر از این دو فرآیند، سولفات است، که شامل استفاده از محلول‌های قلیایی برای هضم چوب و افزودن سولفات سدیم برای افزایش استحکام خمیر کاغذ است – این همان فرآیندی است که کرافت از آنجا می‌آید، زیرا کلمه سوئدی برای “استحکام” است.

از هر دوی این فرآیندها، کرافت یا در آنجا مورد استفاده قرار می گیرد و سپس همانطور که قبلاً ذکر شد به رنگ قهوه ای تیره است یا در طی فرآیند خمیرسازی برای تولید کرافت سفید سفید می شود.

اما امروزه بیشتر محصولات کاغذی تولید شده برای جعبه ها به طور خاص از زباله های بازیافتی ساخته می شوند. اینها به اشکال مختلفی از جمله:

تراشه – آسترهای تراشه از الیاف بازیافتی تولید می شوند و معمولاً اندازه نیستند و کیفیت پایین تری دارند، آنها به آسترهای مرکزی در تخته دوجداره و آسترهای داخلی محدود می شوند.
فلوت نیمه شیمیایی – ساخته شده از چوب سخت با گنجاندن حداکثر 35٪ ضایعات و سایر الیاف کاغذی
مواد فلوت مبتنی بر ضایعات – 100٪ مواد مبتنی بر ضایعات، تقویت شده شیمیایی با نشاسته

دستگاه جعبه سازی کارتن برای کسب اطلاعات در مورد عملکرد انواه دستگاه ساخت کارتن و قیمت دستگاه گارتن سازی با گروه مقصد جو تماس بگیرید

09124361128

دستگاه جعبه سازی کارتن

فلوتینگ

مقوای فلوت شده تکه ای از تخته مواج است که بین آسترها قرار می گیرد و به جعبه استحکام می بخشد و از ضربه و آسیب ضربه محافظت می کند. برای ایجاد جلوه فلوت، رول‌های کاغذ به دستگاه غلتکی راه راه وارد می‌شوند، این فرآیند از قرن هجدهم وجود داشته است و در ابتدا برای افزودن رفل به پیراهن‌ها و کلاه‌ها استفاده می‌شد!

اخیراً R Flute معرفی شد. این یک جایگزین برای تخته فلوت B است، با عملکرد یکسان اما ضخامت کاهش یافته تا هزینه های زنجیره تامین کاهش یابد و فضا برای کاربران صرفه جویی شود. فلوت R با نام‌های فلوت M یا S نیز شناخته می‌شود و دارای مزایایی مانند بهبود 30 درصدی کیفیت چاپ، 30 درصد موارد بیشتر روی پالت و تقریبا 30 درصد گازهای CO2 کمتری است که به دلیل صرفه‌جویی در فضای کامیون منتشر می‌شود.

البته این فلوت‌ها فقط جعبه‌های تک جداره را توصیف می‌کنند – وقتی جعبه‌ای را می‌بینید که روی آن نوشته شده است “BC Flute” یا “AB Flute” این زمانی است که کارتن دو جداره مشخص شده است، حرف اول فلوت لایه بالایی تخته است. حرف دوم لایه پایینی است.

تولید

اکنون که عناصر کلیدی برای ایجاد یک کارتن راه راه را مشخص کرده ایم، تنها کاری که باید انجام شود چسباندن همه آنها به هم است! بعد از اینکه کاغذ از راه راه عبور کرد، که در آن بخار داغ روی کاغذ پاشیده می شود تا فشار داده شود، غلتکی دیگر یک طرف فلوت را می چسباند.

سپس دو آستر توسط دستگاه به تخته چسبانده می شوند. سپس مقوا هر طرف را با یک اره مدور برش می دهد تا تخته دو طرف صاف باشد. سپس دستگاه موجدار، بسته به اندازه جعبه، تخته را تا 9 بار برش می دهد. این توسط راهنمای FEFCO تعیین می شود.

راهنمای FEFCO (فدراسیون اروپایی تولیدکنندگان تخته های راه راه) کتاب مقدس کارتن های راه راه است و هر سبکی را که می توانید تصور کنید را تشریح می کند – با چندین دسته از جمله 01 دسته برای رول ها و ورق های تجاری، 02 برای جعبه های شکاف دار با استفاده از یک تکه تخته چسب. 03 برای جعبه‌های سبک تلسکوپ متشکل از بیش از یک تکه (معمولاً طراحی پایین و درب)، 04 برای جعبه‌های پوشه‌ای شبیه به میلرهای بسته بندی کتاب و 05، 06، 07، 08 و 09 که از سبک‌های پیچیده‌تری تشکیل شده‌اند.

راهنمای FEFCO تقریباً هر سبک جعبه ای است که احتمالاً می توانید آرزو کنید. تنها چیزی که باید برای شما سفارشی شود اندازه‌گیری است و اگر فلپ‌های اضافی نیاز به اضافه کردن دارند – البته در Kite، تکنسین‌های بسته‌بندی ما کاملاً با راهنما آشنا هستند و می‌توانند چند سبک را انتخاب کنند که فکر می‌کنند برای شما مؤثر است.

هنگامی که تخته ها بریده شدند، موجدار تخته ها را به لایه ها جدا می کند و آنها را روی هم می چیند تا مقادیری را که آماده وارد شدن به ماشین اصلاح شوند، بسته بندی کند. وظیفه ی صاف کننده این است که به طور دقیق جنبه های «محرمانه» طراحی تخته مانند دسته ها و فلپ ها را برش دهد. دارای تیغه های تیز و لاستیکی است تا خطوطی را که نیاز به نمره گذاری دارند بریده نشوند. یک فرآیند قدیمی‌تر برای این کار که هنوز هم برای اجراهای کوچک‌تر استفاده می‌شود، استفاده از دای‌کاتر است که در آن طرح روی یک «مهر» بزرگ گذاشته شده و از تخته بریده می‌شود.

سپس یک دستگاه خم کن جعبه ها را در امتداد خطوط خط خورده تا می کند و چسب یا بخیه ها را روی مکان هایی که به هم می رسند و جعبه را تشکیل می دهند، زده می شود. چسب رایج‌ترین چسبی است که برای جعبه‌ها استفاده می‌شود، و بسیار بهداشتی‌تر است که برای صنایعی مانند مواد غذایی مهم است، دوخت را می‌توان به عنوان پایه‌های اصلی استفاده کرد، اما اینها گزینه‌های گران‌تری هستند و عمدتاً فقط برای جعبه‌های سنگین استفاده می‌شوند که نیاز به چسب دارند. چسب سخت تر پس از اعمال چسبندگی دستگاه دیگری، بخش‌ها را تا می‌کنیم تا به هم محکم شوند و جعبه‌های تخت روی هم انباشته می‌شوند تا برای مشتریان و توزیع‌کنندگانی مانند ما ارسال شوند!

در نهایت، تکه‌های کاغذ بازیافت می‌شود و برای تولید جعبه‌های بیشتر و سایر محصولات کاغذی استفاده می‌شود، بسیاری از موج‌دارها اکنون جعبه‌ها را به سازگارترین روش ممکن برای محیط‌زیست تولید می‌کنند تا از کربن خنثی بودن فرآیندهایشان اطمینان حاصل کنند.

 

دستگاه جعبه سازی کارتن برای کسب اطلاعات در مورد عملکرد انواه دستگاه ساخت کارتن و قیمت دستگاه گارتن سازی با گروه مقصد جو تماس بگیرید

09124361128